Möt vårt team

Ordspråket säger att det krävs en hel by för att uppfostra ett barn, vi tror att det krävs ett team för att skapa något stort. Vårt företag bygger på våra grundares vision, men idag är vi ett helt team av engagerade personer som alla delar samma passion - att driva och arbeta för en förändring inom hudvårdsindustrin och för att ge hudvårdsanvändare möjlighet att fatta de bästa besluten för sin hud. I vårt team bidrar varje person med sin egen expertis, men vi är alla engagerade och involverade i utvecklingen av vår startup som helhet, vilket gör jobbet så intressant. Teamet består av följande personer:

Lydia Engholm

VD

lydia@skinome.se

Johanna Gillbro PhD

Forskningschef & grundare

johanna@skinome.se

Ulf Åkerström

Innovationschef

ulf@skinome.se

Marcus Jacobsson

Styrelseordförande & grundare

marcus@skinome.se

Stephanie Matti

Head of Marketing & Growth

stephanie@skinome.se

Emma Lindberg

Supply Chain & Ecomm Manager

emma@skinome.se

Maria Nunes

Content Creator

maria@skinome.se

Sylvain Lataste

Senior Formuleringskemist

sylvain@skinome.se

Irina Mireichik

Senior Formuleringskemist

irina@skinome.se

Nicolas Berger-Picard

Formuleringskemist

nicolas@skinome.se

Emilia Santamaria

Formuleringskemist

emilia@skinome.se